Бивш треньор на ЦСКА-София сътвори грандиозен скандал, мачът срещу англичани прекратен

Бившият треньор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску сътвори голям скандал по време на приятелския мач на неговия тим Газ Метан срещу Чарлтън. Двата тима са на подготовка в Испания, където вчера играха контрола.

Тя обаче продължи само 49 минути, след което Йорданеску нарежда на играчите си да напуснат терена, а от Чарлтън обявиха поведението на румънците като фарс.

Причина за решението на румънския специалист са двата червени картона, които получават неговите футболисти Валентин Крету и Дариус Олару за пререкание и бутане на главния съдия при резултат 1:0 за англичаните. Преди това съдията отменя и гол на Газ Метан, който е вкаран от 40 метра, защото не бил дал сигнал за изпълнение на фаул.

Решението на рефера Лайл Тейлър вбесява Газ Метан и Еди Йорданеску вади футболистите си от терена. Секунди по-рано пък съдията също обявил, че ще прекрати проверката заради поведението на румънците.

Треньорът на Чарлтън Лий Бойер казва следното пред официалния сайт на клуба:

"Разочароващо е. Никога не е хубаво да станеш свидетел на такова нещо. Футболистите започнаха да бутат съдията и мачът правилно бе прекратен”.

Версията на румънския клуб е, че главният съдия на срещата е имал спорни отсъждания, като е позволил доста груба игра от страна на Чарлтън срещу футболистите на Газ Метан. Попадение на Йонуц Лари от 40 метра пък е било отменено заради изпълнение на фаул преди сигнал от съдията. В началото на второто полувреме арбитърът показва дузпа за нарушение извън наказателното поле, което довежда до спиране на играта в продължение на 15 минути.

След спор със съдията Дариус Олару и Валентин Крету са изгонени с червени картони. От Газ Метан твърдят, че са провели дискусия с противниковия лагер двамата изгонени да бъдат заменени от други футболисти, каквато е практиката в други контролни срещи, но главният съдия е отхвърлил това решение. Това е довело до оттегляне на отбора на Газ Метан от терена.