Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Здрава битка, но Кирьос не успя да спре Надал

Носителят на 18 титли от "Големия шлем" Рафаел Надал се класира за третия кръг на "Уимбълдън". Двукратният шампион в Лондон спечели тази вечер шоуто с австралиеца Ник Кирьос с 6:3, 3:6, 7:6 (5), 7:6 (3), записвайки четвърта победа от седем мача срещу този съперник. Надал стана днес едва деветият играч в "Оупън ерата" с 50 победи на "Уимбълдън" (50-11). В третия кръг 33-годишният испанец, поставен под №3 в турнира, ще се изправи срещу французина Жо-Вилфред Цонга.

Надал влезе по-добре в мача, направи ранен пробив, поведе с 3:0 и задържа аванса си от брейк, за да спечели първия сет. Във втората част Кирьос нанесе първия удар, правейки пробив във втория гейм. Веднага след това 24-годишният австралиец обърна гейм от 15:40 и затвърди пробива - 3:0. В седмия гейм испанецът върна пробива, но последва рибрейк и при 5:3 Кирьос бе в позиция да сервира за сета. С гейм на 15 ексцентричният и скандален австралиец изравни резултата в отделните части.

В третия и четвъртия сет не се стигна до нито една точка за пробив, но и в двата тайбрека Надал успя да надделее. В тайбрека на третия сет Надал си изгради аванс от 4:1, 5:2 и 6:3 преди да пречупи съперника си със 7:5. Във втория тайбрек испанецът бе още по-убедителен, като поведе с 3:0, а после с 5:2. Със 7:3 Надал сложи край на четвъртия сет, а с това и на мача.

Кирьос заби 29 аса в продължилия 3 часа и 4 минути сблъсък. Надал пък записа 10 директни точки от сервис и направи 44 уинъра (58 за Кирьос) и 16 непредизвикани грешки (27 за австралиеца). Испанецът ще излезе на корта отново в събота в нов любопитен двубой, в който ще мери сили с Цонга, срещу когото има 8 победи и 4 поражения.