100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Серина Уилямс с обрат срещу квалификантка

Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 титли от “Големия шлем” и седемкратна шампионка на “Уимбълдън” Серина Уилямс се класира за третия кръг на турнира в Лондон, но това стана по-трудно от очакванията. 37-годишната американка, поставена под №11 в схемата, загуби първия сет срещу словенската квалификантка Кая Юван, но все пак я победи с 2:6, 6:2, 6:4.

Уилямс допусна ранен пробив в първия сет, след който изостана с 0:3 и не успя да обърне резултата в своя полза в първата част. Във втората част обаче американската ветеранка “захапа” 18-годишната си противничка от самото начало и поддържаше аванс от един пробив - 2:0, 3:1, 4:2. В седмия гейм Уилямс реализира нов пробив и след това с помощта на началния си удар затвори втория сет. В решаващата трета част Юван поведе с 2:1, но след това Уилямс си изгради преднина от 5:2. Заемащата 133-о място в ранглистата на WTA Юван се пребори за следващите два гейма, но сервирайки втори път за победата, Уилямс не сгреши и продължава напред след 94 минути игра на Корт №1. В третия кръг Серина ще играе с германката Юлия Гьоргес.

За третия кръг се класира и поставената под №13 Белинда Бенчич. Швейцарката помете с 6:3, 6:1 естонката Кая Канепи и в следващия етап ще мери сили с американката Алисън Риск. Представителката на САЩ имаше тежък мач със сръбкинята Ивана Йорович, като я победи с 6:2, 6:7 (3), 9:7.
От турнира междувременно отпадна друга американка - №25 в схемата Аманда Анисимова (САЩ). 17-годишната полуфиналистка от “Ролан Гарос” преклони глава пред полякинята Магда Линет с 4:6, 5:7. Линет е следващата съперничка на двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия).