Черно море завърши контролите с равенство

Черно море завърши наравно 1:1 с Черноморец /Балчик/ в предпоследната си контрола от предсезонната подготовка. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна. Гостите успяха да открият резултата в 7-ата минута. При контраатака на Черноморец Цветан Илиев бе намерен на скорост в наказателното поле на домакините и вкара за 0:1. Черно море изравни в 17-ата минута. Жордао Кардозо центрира отляво, а Аристот Ндонгала засече топката с глава за 1:1.

В 60-ата минута Черно море можеше да поведе в резултата, но вратарят на гостите Веселин Добрев спаси опасен удар на Жоржиньо от границата на наказателното поле. В 62-ата минута късметът бе на страната на гостите, след като топката се отби в гредата след опасен удар на Родриго Енрике.
За Черно море срещата пропуснаха Исмаил Иса, Мирослав Енчев, Васил Панайотов, Виктор Попов и Иван Дюлгеров.

Досега в контролите си Черно море постигна четири победи, допусна една загуба и завърши един мач наравно. "Моряците" постигнаха успехи срещу Черноморец /Балчик/ с 6:0, Марица /Пловдив/ с 5:0, Арда /Кърджали/ с 2:0 и Ботев /Враца/ с 3:1. Единствената загуба на Черно море бе във вчерашната проверка срещу румънския Виторул с 1:2. Равенството бе в днешната контрола с Черноморец /Балчик/.

Последната проверка на варненския тим е в неделя /7 юли/ от 19.00 часа срещу Дунав /Русе/ на стадион "Тича", като преди двубоя ще бъде официалното представяне на отбора за новия сезон на Първа професионална лига.