Черно море отстъпи на отбора на Хаджи

Черно море инкасира първа загуба в контролите от лятната подготовка, като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Виторул (Констанца) в предсезонен мач номер 5. Единственият гол за варненци реализира Жоржиньо в 46-ата минута. Двубоят се игра в четири части по 30 минути, а Илиан Илиев използва 26 футболисти, от които 12 юноши, продукт от школата на тима. Срещата ще се запомни и със спорните отсъждания на съдийската бригада от Румъния. На няколко пъти Черно море бе ощетяван, като дори не бе отсъдена чиста дузпа за фаул срещу Родриго при резултат 0:0 в 43-ата минута. В четвъртък от 10:30 часа Черно море приема тима на Черноморец (Балчик). Мачът ще се проведе на стадион "Тича".

Илиан Илиев започнa двубоя с шестима юноши в стартовия състав. На вратата бе младият вратар Иван Дичевски, а пред него в центъра на отбраната започнаха двойката Емил Янчев и Димитриос Чантакиас. На левия бек бе Мартин Дичев, а отдясно Виктор Попов. В средата на терена си партнираа Лъчезар Йорданов и Йонуц Неагу, а пред тях Илиан Илиев-младши. По двете крилата бяха Родриго и Жордао Кардозо, а изтеглен напред - Жоржиньо.

В първите минути Черно морe прие играта в собствената си половина. В 7-ата минута добра намеса на Иван Дичевски, който успя да спаси вратата си след центриране от корнер. В 10-ата минута Калкан пробва удар от границата на наказателното поле, но отново Дичевски показа добър рефлекс и спаси. В 17-ата минута Виктор Попов пробва удар от дистанция, но встрани от вратата. В 22-ата минута Родриго получи топката отляво, напредна успоредно на вратата и стреля, но топката се отби в напречната греда, като преди това стражът на домакините успя да я докосне. Топката попадна в Жоржиньо, който стреля по диагонала, но вратарят на Виторул успя да спаси.

В 26-ата минута Черно море пропусна най-чистата възможност в мача до този момент. Кардозо бе изведен сам стещу вратаря, но не успя да реализира. Крилото на "моряците" опита да пусне топката под плонжа на стража, но той успя да спаси. В 29-ата минута добър пробив на Родриго, който навърза двама футболисти на Виторул, подаде към Илиан Илиев, който с финт се освободи от бранител и стреля, но топката срещна крака на играч от румънския тим. Последва втори изстрел на Родриго, но покрай вратата.

В 43-ата минута Родриго бе фаулиран в наказателното поле, но главният рефер изненадващо не посочи Бялата точка, а отсъди симулация с жълт картон. Веднага след това Жордао Кардозо бе заменен от Велислав Василев. В 46-ата минута Черно море поведе в резултата. Петър Вуцов изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, а нападателят на варненци реализира за 1:0.

Треньорът Илиан Илиев пусна нови 11 футболисти за третата част, която премина под проливен дъжд. Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Абдалах Имамо, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Аристот Ндонгала, Дани Кики и Исмаил Иса стартираха в този трети период. В 65-ата минута Иван Дюлгеров с блестяща намеса. Стражът на Черно море спаси опасен удар от границата на наказателното поле. В 69-ата минута Исмаил Иса поде атака от половината на Черно море, подаде към Мартин Минчев, който добре пое топката и стреля по диагонала, но топката премина покрай вратата. В 72-рата минута Имамо задържа с ръка играч на домакините в наказателното поле, а главният рефер отсъди дузпа. Габриел Янку реализира от бялата точка за 1:1.

В 79-ата Хоури излезе сам срещу Иван Дюлгеров, но стражът на Черно море успя да спаси. Веднага след това вратарят на “моряците” не успя да се намеси по най-добрия начин след изстрел от далеч, изпусна топката и Георги Ганея реализира за 2:1. В 82-рата Исмаил Иса получи топката вдясно и стреля от движение, но право в ръцете на вратаря на Виторул. В 89-ата минута Юнут Вина стреля от дистанция и нацели страничната греда. В 99-ата минута Мартин Минчев центрира отляво в наказателното поле, където Исмаил Иса не успя добре да засече топката с глава и тя излезе в аут.

Снимка: chernomorepfc.bg