Лудогорец взе Суперкупата на България и настигна ЦСКА, Чибота с фантастичен дебют (видео)

Лудогорец спечели за четвърти път Суперкупата на България! Разградчани сториха това след победа с 2:0 над Локомотив (Пловдив), а успехът изравни орлите с ЦСКА по най-много спечелени трофеи от тази надпревара.

В герой за родния шампион се превърна новото попълнение Мавис Чибота, който вкара първото и асистира на Лукоки за второто попадение на своя отбор.

Победата обаче не дойде никак лесно. Лудогорец създаде куп положения в атака, а веднъж и гредата спря орлите след шут от два метра на Марселиньо. В защита обаче нещата не стояха никак добре. Бранителите и вътрешните полузащитници допуснаха поне седем-осем изключително груби грешки, които като по чудо не доведоха до гол в тяхната врата. Най-деен в това бе Драгош Григоре, който изигра меко казано слаб мач.

Реферите пък отмениха две попадения на Локомотив (Пловдив) заради засади, но и в двата случая бяха прави.

Иначе Лудогорец започна с любопитен състав. Сисиньо стартира на левия бек, а Моци остана на пейката за сметка на двойката централни защитници Григоре-Недялков. През втората част румънецът замени контузения Недялков. От новите започнаха Икоко на десния бек и Чибота, който игра на левия фланг на атаката.

79 Лудогорец - Локомотив (Пловдив)

Сред 11-те за Локомотив (Пловдив) стартираха дошлите от Черно море Петър Витанов и Георги Илиев.

Срещата започна с натиск на шампионите. Те можеха да открият резултата още във втората минута, когато Лукоки овладя на 15 метра пред вратата на пловдивчани и пусна отлично към непокрития Сисиньо, но бразилецът не уцели добре топката. Тя обаче стигна до Кешерю, но Луков се намеси добре и предотврати сериозната опасност.

Минута по-късно Лукоки проби отдясно и центрира в наказателното поле, Кешерю върна към Чибота, който с шут от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

В 9-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара второ попадение. Центриране отдясно намери непокрития Кешерю, който стреля от пет метра с летящ плонж, но Луков някак спаси изстрела от упор.

Първата, но много добра ситуация за Локо дойде в 11-та минута. Тогава Григоре се размина с центриране отдясно, но Аралица не очакваше грешката на румънеца, не успя да си спре топката на 5-6 метра фронтално срещу Илиев и тя попадна в ръцете на вратаря.

Лудогорец отговори с бърза атака на Чибота. Крилото овладя в центъра на терена, напредна и намери непокрития Кешерю. Таранът стреля от воле, но над гредата.

В 16-ата минута Локо вкара след заучено положение от фаул, но попадението правилно бе отменено заради засада на Езе. Четири минути по-късно Момчил Цветанов се пребори с двама противникови футболисти и шутира от малък ъгъл в аут.

В 34-ата минута Марселиньо стреля опасно от воле след центриране на Лукоки, но над напречната греда. Малко преди това играещият крайно неубедително до този момент Драгош Григоре се размина за пореден път с топката в собственото си наказателно поле, но Икоко поправи грубата му грешка, блокирайки останалия непокрит Аралица.

В 40-ата минута Чибота се освободи с брилянтен финт от бранител в червено-черно и стреля силно от границата на наказателното поле, но Луков изби с върха на пръстите. След изпълнението на корнера Григоре виждаше как бележи втори гол за разградчани чрез удар с глава, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда.

В 45-ата минута разградчани допуснаха поредната си грешка в отбрана. Аралица подаде с пета на Карагерен, който върна към свой съотборник. Последва шут, който се спря в мрежата на орлите, но и това попадение правилно бе отменено заради засада на Карагерен.

Второто полувреме започна с лек превес на разградчани, но първата голова възможност бе за Локо. В 56-ата минута Карагерен изведе директно от тъч Аралица очи в очи с Илиев, но вратарят спаси шута на нападателя.

В 60-ата минута смърфовете отново организираха опасна атака, дейно подпомогнати от бранителите в зелено. Дълъг пас свари Сисиньо неподготвен. Карагерен овладя и се откъсваше отдясно сам срещу вратаря, но набегът му бе спрян от съдиите, които видяха игра с ръка. В тази ситуация нападателят на Локо по-скоро си поведе топката с рамо и атаката трябваше да бъде оставена да продължи.

В 64-ата минута Мавис Чибота осъществи отличен 50-метров пробив, залъга двама бранители и подаде към непокрития Марселиньо, който направи по-трудното и от два метра не вкара, а нацели лявата греда. Пловдивчани отговориха с опасен удар на Карагерен, който Илиев изби в корнер.

В 78-ата минута Григоре направи поредната си странна изява в защита, разминавайки се с топката и позволявайки на играч в черно-бяло да излезе сам срещу вратаря, но Сисиньо притича и покри поредната груба грешка на своя съотборник.

В 84-ата минута дойде поредното положение в мача. Този път то бе пред вратата на пловдивчани. Битон изведе великолепно Чибота зад гърба на черно-бялата отбрана, но Луков спаси шута на разградския футболист.

Към края на срещата Локо се изнесе напред и остави доста празни пространства. Лудогорец се възползва от тях в 93-ата минута, когато Чибота проби отляво и подаде към непокрития Лукоки, който с шут от десетина метра вкара за крайното 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0