САЩ обърна Полша на старта на финалите на Лигата на нациите (видео + снимки)

Волейболистките на САЩ започнаха с победа участието си на финалите на Лигата на нациите в Нанкин (Китай). Шампионките от 2018 година обърнаха Полша с 3:1 (21:25, 25:16, 25:15, 26:24) и са на крачка от класиране за полуфиналите.

Момчетията на Яцек Навроцки започнаха силно двубоя и спечелиха първата част с 25:21.

След това възпитаничките на Карч Кирали се развихриха и взеха следващите две части по категоричен начин.

Полякините водени от Малвина Смажек и 18-годишната Магдалена Стисяк заиграха много силно в 4-ата част и поведоха в резултата. Малко по-късно американките успяха да поведат с 23:20, но страхотен начален удар на Магдалена Стисяк, успя да върна “Дружина полска” в мача и дори да го изведе до геймбол при 24:23. Това обаче не бе достатъчно за успех. Американките забиха 3 поредни точки, а победната бе дело на Мишел Барч-Хийкли за 26:24 в 4-ата част и 3:1 гейма в мача.

Андриа Дрюс заби 23 точки (1 ас, 1 блок, 51% ефективност в атака), а Келси Робинсън добави още 19 точки (2 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака) за успеха на САЩ.

За Полша над всички отново бе Малвина Смажек, която заби 22 точки (2 блока, 42% ефективност в атака), а Магдалена Стисяк добави още 13 точки (2 блока, 33% ефективност в атака).
Утре Полша среща Бразилия от 10,00 часа, а САЩ играе в петък с Бразилия от 10,00 часа.
САЩ - ПОЛША 3:1 (21:25, 25:16, 25:15, 26:24)