Кот д'Ивоар разгроми Намибия (видео)

Кот д'Ивоар победи с категоричното 4:1 състава на Намибия и завърши на второ място в група "D" на Купата на Африка. "Слоновете" завършват с 6 точки и ще участват на осминафиналите. Намибийците пък отпадат от турнира без нито една спечелена точка.

Попадения на Макс Градел, който откри резултата в 38-ата минута, на Серей Дие в 58-ата минута, както и на Уифред Заха и Максуел Корне в последните шест минути от редовното време осигуриха лесния успех за Кот д'Ивоар. Почетният гол в полза на Намибия беше дело на Йослин Каматука в 71-ата минута.
Намибия удържа нулевото равенство почти до края на първото полувреме, но в 39-ата минута Градел бе изведен зад защитата и с хубав удар откри резултата. Второто попадение вкара Серей Дие в 58-ата след далечен изстрел и рикошет в главата на противников футболист.

В средата на второто полувреме Каматука върна един гол, но това само раздразни звездите на Кот д'Ивоар. Уилфред Заха, за когото Кристъл Палас поиска от Арсенал 100 млн. паунда, направи 3:1, а в последните минути се разписа и Максуел Корне.

НАМИБИЯ - КОТ Д'ИВОАР 1:4 (0:1)