Три пъти по 1:0 за Мароко (видео)

Мароко спечели безапелационно първото място в група "D" на Купата на Африка. Отборът на Ерве Ренар се наложи с 1:0 над ЮАР и завърши с пълен актив от 9 точки. И трите победи на мариканците бяха постигнати с минимален резултат и те са вторият тим заедно с домакина Египет, който преодолява групите без допуснато попадение във вратата си.

Равенството почти сигурно щеше да класира и ЮАР на осминафиналите, но сега Бафана Бафана ще трябва да изчака изиграването на всички мачове от последния кръг в груповата фаза, за да разбере дали ще е един от четирите най-добри трети отбори.
Южноафриканците бяха предпазливи и не искаха да рискуват. Тимът на Стюарт Бакстър не показа почти нищо в офанзивен план, но и Мароко създаде малко голови положения. Юнес Беланда стреля неточно от  добра позиция, а Ронуен Уилямс спаси изстрел на Юсеф Ен Насири.

След почивката и двата отбора изглеждаха доволни от резултата. В последната минута обаче Мбарк Бусуфа се оказа най-съобразителен след лошо избита топка от защитата на ЮАР и донесе победата на Мароко.

ЮАР - МАРОКО 0:1 (0:0)
0:1 М. Бусуфа (90)