Отменен гол и минимално поражение за ЦСКА-София от Шахтьор (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:1 от Шахтьор (Донецк) третата си контрола в Австрия. Единственото попадение в двубоя вкара 18-годишният Сикан в 10-ата минута.

Червените също имаха няколко добри шанса за попадение. В края на първата част пък Али Соу успя да прати топката в мрежата на украинския шампион, но голът не бе зачетен поради засада.

През първото полувреме Шахтьор имаше голямо игрово превъзходство, а футболистите на Люпко Петрович и Добри Митов се бяха прибрали в собствената си половина и разчитаха на контраатаки.

Първата сериозна опасност бе пред червената врата. Във втората минута Соломон дриблира между няколко бранители на ЦСКА-София и шутира по земя от 15-16 метра, но в аут.

Сериозният натиск на Шахтьор от началото на мача бе материализиран в 10-ата минута. Тогава украинският шампион организира добра атака отдясно, топката стигна до Сикан, който с удар от десетина метра вкара за 1:0.

В 18-ата минута червените изпуснаха отлична възможност да изравнят. Евандро преодоля на скорост с топка в крака около 50 метра отляво и подаде към Жеферсон. Бразилският ляв защитник центрира брилянтно към Али Соу, който стреля с глава от 5-6 метра, но направи по-трудното и изпрати топката над напречната греда.

Последваха две опасни атаки на Шахтьор, които завършиха с диагонални удари в аут. В 40-ата минута и червените обстрелваха вратата на съперника чрез Тиаго, но ударът му премина покрай лявата греда.

В 44-ата минута Фабрини задържа добре топката и намери Жеферсон пред наказателното поле на Шахтьор. Последва много добър извеждащ пас към Соу, който вкара сам срещу вратаря, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно Пятов излезе да пресече дълъг пас към Соу, но сбърка и Евандро му отне топката. Последва шут от 45 метра към празната врата на украинците, който обаче излезе в аут.

През второто полувреме Шахтьор отново държеше повече топката, но червените бяха далеч по-равностойни като игрово поведение, недопускайки голови ситуации пред вратата.

В 70-ата минута Стойчо Атанасов намери Соу пред наказателното поле, таранът се завъртя и стреля, но стражът на Шахтьор спаси. Единствената възможност за украинците през втората част дойде чак в 90-ата минута, когато техен футболист засече с глава центриране от фаул, но прати топката над напречната греда след изстрел от 5 метра.

Това бе четвърта лятна проверка за ЦСКА-София  и трета в Австрия. Преди това червените спечелиха с по 3:0 срещу Локомотив (ГО) и Прибрам, а преди няколко дни загубиха с 0:1 от Ференцварош.

ЦСКА-СОФИЯ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 0:1