САЩ обърна Сърбия в Пловдив (видео + снимки)

Националният отбор на САЩ за мъже постигна осмата си победа в турнира Лига на нациите по волейбол. В мач от 14-ия кръг, игран в зала "Колодрума" в Пловдив, американците се наложиха с 3:1 (14:25, 25:20, 29:27, 26:24) над Сърбия.

За западните ни съседи това бе пета поредна и общо девета загуба в турнира.
Началото на мача не предвещаваше такова развитие, след като Сърбия спечели първия гейм на 14 точки.
Във втория обаче американците рано успяха да поведат в резултата и да изравнят след 25:20.
Третият и четвъртият гейм бяха много по-равностойни и предложиха чести смени на водачеството в резултата. И в двата обаче по-съсредоточен в края им бе американският тим, който успя да ги спечели.

Гарет Маугутутиа завърши с най-много точки за победителите - 14, докато Кайл Ръсел остана с 13.

За Сърбия Божидар Вучичевич завърши с 25 точки, а с 15 приключи Марко Ивович.

По-късно днес отново в зала "Колодрума" България играе с Иран. В неделя са последните мачове от редовната фаза на турнира, като в тях САЩ играе с Иран, а Сърбия среща България.
САЩ: Мика Ма’а 1, Кайл Ръсел 13, Гарет Муагутутиа 14, Джефри Джендрик 12, Джорд Нюрман 11, Тори Дефалко 1 - Кайл Дагостино-либеро (Джошуа Туанига 2, Джейк Ланглоа 12, Прайс Джармън)
Старши треньор: РОБ НЕЛСЪН
СЪРБИЯ: Алекса Батак, Божидар Вучичевич 25, Марко Ивович 15, Миран Куюнджич 9, Стеван Симич 6, Александър Околич 4 - Никола Пекович-либеро (Сречко Лисинац 2, Никола Йовович 1, Дражен Лубурич)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.