ЦСКА-София с първо поражение, "червените" паднаха от съперника на Лудогорец в ШЛ (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:1 от Ференцварош в Австрия. Попадението за унгарския шампион, който е съперник на Лудогорец в първия предварителен кръг на ШЛ, реализира Токмак в 71-ата минута.

Червените също имаха възможност да вкарат, но през първата част напречната греда спря Али Соу да реализира.

Това бе втора проверка за Ференцварош в рамките на 24 часа. Вчера унгарците загубиха с 1:2 от Ред Бул Брагантино.

В стартовия състав на ЦСКА-София в този мач започнаха доскоро контузените Бодуров и Жеферсон. От новите място сред 11-те намериха Фабрини и Кери.

Първият точен шут отиде в актива на унгарците. В 4-ата минута Варга стреля от фаул, но Черниаускас без проблем улови. Девет минути по-късно Черниаускас отново се намеси добре, избивайки бомбен шут на Варга от 22-23 метра. Последва нова атака на Ференцварош и опасно центриране отдясно, но изстрелът с глава на непокрития Пришкин не се получи и излезе високо над напречната греда.

Червените отговориха с мощен пробив на Евандро в 18-ата минута, чрез който преодоля трима играчи в зелено, но нападателят успя да промуши топката покрай Динес.

В 21-ата минута Ференцварош като по чудо не откри резултата. Унгарците организираха скоростна атака отляво, която завърши с подаване по земя към непокрития Пришкин, който стреля от 6-7 метра, но Черниаускас някак успя да спаси.

Отговорът на ЦСКА-София бе моментален. В 23-ата минута бърза контраатака завърши с топовен удар на Али Соу в гредата. В 35-ата минута нова добра червена атака завърши с пропуск на Евандро. Бразилецът комбинира с Али Соу и се озова на стрелкова позиция на 5-6 метра леко вдясно пред вратата на унгарците, но изстрелът му не се получи и бранител в зелено изчисти.

В 41-ата минута Али Соу се възползва от грешка при изнасянето на топката от Ференцварош, успя да я овладее, финтира бранител и стреля силно, но Динес изби.

Първият четвърт час на второто полувреме бе далеч по-спокоен от края на първата част. След час игра унгарците смениха целия си титулярен състав, което им даде известен импулс в играта.

В 66-ата минута Сивич стреля добре от 17-18 метра, но вратарят на червените изби. Пет минути по-късно Ференцварош поведе. Токмак получи топката малко след центъра на терена, стигна до наказателното поле и след шут по земя в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Малко след попадението играчите на ЦСКА-София на два пъти поискаха дузпи - веднъж за игра с ръка и втори път за нарушение, но реферът не уважи претенциите им.

В 77-ата минута Токмак стреля опасно, но в аут. Последва още един шут, който Бусато отрази с вещина.

В 89-ата минута червените можеха да стигнат до изравнителен гол, когато Денис Давидов шутира опасно от фаул, но вратарят на унгарците изби.

Така ЦСКА-София допусна първа загуба в летните си контроли. До този момент те имаха две победи с по 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) и чешкия Прибрам.

ЦСКА-СОФИЯ - ФЕРЕНЦВАРОШ 0:1