Нигерия е първият 1/8-финалист в Египет

Отборът на Нигерия надделя с 1:0 над Гвинея в среща от група “В” на Купата на африканските нации. Омеруо отбеляза единствения гол в 73-ата минута. Това е втора победа за “суперорлите”, която ги класира за 1/8-финалите.
Като цяло срещата беше скучна, с леко предимство за нигерийците. Головите ситуации бяха изключително малко. Все пак Нигерия показа малко повече острота в предни позиции. В 73-ата минута Омеруо отбеляза гол след добро позициониране на първа греда при корнер. До края Гвинея не намери отговор на попадението.

В групата Гвинея и Мадагаскар имат по 1 точка, а Бурунди е с 0.