Фелисиано Лопес отново е шампион в Лондон

37-годишният испанец Фелисиано Лопес спечели за втори път в кариерата си трофея на престижния турнир на трева в “Куинс Клъб” (Лондон). Опитният левичар надви на финала французина Жил Симон с 6:2, 6:7 (4), 7:6 (2). Лопес участваше с “уайлд кард” в състезанието, а днес ще има шанс да грабне и титлата на двойки, тъй като по-късно ще излезе на финала, а негов партньор е британецът Анди Мъри.

Испанецът реализира пробив още в първия гейм в мача и това му помогна да контролира развоя на срещата в първия сет. Той пропусна брейкпойнт в третия гейм, а в петия реализира нов пробив. Малко след това авансът на испанеца в резултата стана 5:1, а с 6:2 шампионът от 2017 година затвори първата част.

Вторият сет започна добре за французина, който направи ранен пробив и поведе с 2:0. Лопес обаче бързо заличи предимството на съперника си с рибрейк и изравни за 2:2. До края на сета нямаше нито една точка за пробив, а в тайбрека Лопес водеше с 4:2, но с 5 поредни точки Симон изпрати мача в решаваща трета част.

Във всеки от първите 4 гейма на третия сет имаше поне по една точка за пробив, но двамата успяваха да спасяват подаванията си. В следващите минути нямаше брейкпойнти, но в 12-ия гейм Лопес притисна сервиращия Симон и се сдоби с точка за пробив, която бе и мачбол. Ретур в мрежата на испанеца обаче даде глътка въздух на французина, който в крайна сметка се добра до тайбрек. В него нямаше минипробиви до 2:2, но след това Лопес направи серия от 5 поредни точки и се поздрави със седма титла в кариерата си.

Лопес, който има и един загубен финал в “Куинс” (през 2014 година от Григор Димитров), стана третият тенисист, участвал с “уайлд кард”, който печели турнира. Преди него това постигат само Иван Лендъл (1989) и Пийт Сампрас (1999). Намиращият се извън топ 100 испанец (№113) стана и най-възрастният шампион в турнира в “Оупън ерата”.