Лудогорец се разправи с постоянен участник в ШЛ и ЛЕ, нападател на "орлите" със седми гол (видео)

Лудогорец надигра с 2:0 азербайджанския шампион Карабах във втората си контрола на австрийска земя и запази стопроцентовия си актив в летните проверки. Марселиньо откри резултата в 17-ата минута, а Димо Бакалов оформи крайния резултат с попадение в 70-ата минута, което бе седмо за него в досегашните три контроли.

Преди това разградчани победиха с 12:1 третодивизионния Надежда (Доброславци) и с 4:0 Триглав.

Днес силен мач за орлите изиграха три от новите попълнения - Икоко, Битон и Чибота, които започнаха в титулярния състав. Там място намери и младият Светослав Ковачев. След почивката пък се появиха още няколко млади футболисти от школата на тима като Йорданов, Доминик Янков, Ерол Дост и Керчев.

Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на Лудогорец. Във втората минута Пламен Илиев не отигра по най-добрия начин върната към него топка и в крайна сметка се стигна до корнер за азерите. След неговото изпълнение играч на Карабах стреля опасно с глава, но Бакалов изчисти малко пред голлинията.

Лудогорец отговори с няколко добри атаки, главно действащо лице в които бе Чибота. При първата той излезе очи в очи с вратаря, но бе отсъдена засада. В 11-ата минута крилото комбинира добре с Бакалов и шутира от граница на наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Само 120 секунди по-късно Марселиньо изведе отлично Чибота зад гърба на бранителите в бяло. Крилото овладя и стреля останал очи в очи с Вайнер, но вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение Бакалов засече от 5 метра с глава, но топката се отби в тялото на играч на Карабах, който бе застанал на голлинията.

Тоталният натиск на Лудогорец след първоначалните 4-5 добри минути за Карабах даде резултат и орлите откриха резултата чрез Марселино в 17-ата минута. Бразилецът се възползва от подаване на Димо Бакалов и след шут по земя от дъгата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Вайнер - 1:0 за българския шампион.

В 37-ата минута много активният Чибота преодоля трима играчи в бяло и стреля от 16-17 метра, но вратарят на азерите улови. Минута преди края на редовното време на първата част Карабах организира добра атака, която завърши със силен шут от 18 метра, но Пламен Илиев демонстрира класа и спаси.

В началото на второто полувреме разградчани извършиха четири промени. На местата на Илиев, Икоко, Марселиньо и Чибота се появиха Ренан, Манолев, Йорданов и Лукоки. За шампиона на Азербайджан влезе националът на България Симеон Славчев.

Първото по-сериозно положение за втората част дойде след час игра, когато футболист на Карабах се откъсна отляво и шутира силно, но Ренан изби в корнер.

В 67-ата минута Стойчо Стоев смени почти целия титулярен състав, а изключението бе Димо Бакалов. Именно той вкара втория гол за орлите в 70-ата минута. Тогава Манолев изведе Лукоки, който надбяга бранител в бяло и центрира отлично по земя към Бакалов, за когото не бе проблем да реализира на празна врата седмия си гол в първите три летни контроли на орлите.

Малко след това голмайсторът напусна игра за сметка на юношата Ерол Дост, кото се присъедини към младите Янков, Керчев, Йорданов и Рибейро.

В 77-ата минута Карабах на два пъти получи шанс да стреля към вратата на българския шампион, но шутът на Гулиев бе спасен от Ренан, а Славчев не уцели вратата.

До края на двубоя Карабах опита да натисне орлите, но така и не успя да създаде чиста голова възможност.

Така разградчани продължиха с добрата тенденция да не допускат гол от игра по време на контролите и то днес срещу шампиона на Азербайджан, който в последните няколко години игра и в групите на ШЛ, и в тези на ЛЕ.

ЛУДОГОРЕЦ - КАРАБАХ 2:0