Дел Потро "разстреля" Шаповалов в Куинс

Шампионът от US Open 2009 Хуан Мартин дел Потро сервира феноменално и елиминира Денис Шаповалов в мач от първия кръг на тенис турнира от сериите АТР 500 в Куинс, Лондон. Кулата от Тандил не срещна точка за пробив през целия двубой и се възползва от два от трите си брейк-бола, за да наложи превъзходството си. Първият от тях при 5:5 в първия сет бе материализиран с "подаръци" от съперника - две непредизвикани грешки от форхенд, пропуснато воле на мрежата и двойна грешка от канадеца.

За Шаповалов това е второ поредно отпадане в първи кръг през сезона на трева, тъй като в Щутгарт миналата седмица той бе спрян рано-рано от Ян-Ленард Щруф и така ще се подготвя за “Уимбълдън” предимно в несъстезателна обстановка. Той все пак загуби на финала на двойки в Щутгарт с партньора си Рохан Бопана. Шаповалов не е печелил два поредни двубоя на един турнир от март месец, когато отстъпи на Роджър Федерер на полуфиналите на “Мастърс”-а в Маями. Най-доброто му постижение на трева остава четвъртфинал в Ийстборн 2018 (АТР 250), като иначе през 2016-а спечели юношеската титла на “Уимбълдън”.

Дел Потро вече има 44 победи на трева (18 поражения) и ще се опита да подобри или поне изравни най-доброто си класиране в Куинс - четвъртфинал през 2013-а, като вече записа по-успешно представяне в турнира от последното си участие през 2016-а, когато бе спрян в първи кръг от Джон Иснър.

Той успя и да съхрани енергия при победата си над Шаповалов, която му отне 1:17 часа игра. Следващото му препятствие в Куинс е победителят от двойката Мартон Фучович - Фелисиано Лопес.