Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ЦСКА-София громи на старта, ново попълнение направи фурор (видео)

ЦСКА-София започна с класическа победа предсезонните си контроли, след като надигра с 3:0 втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) на терена в Тетевен. И трите попадения за червените паднаха през втората част. Али Соу откри резултата в 56-ата минута, Жанио Бикел удвои (79), а в 85-ата минута Сандов си вкара автогол.

Много добро впечатление с играта си направи едно от новите попълнения на червените Денис Давидов. Руснакът се появи след почивката, отличи се с брилянтна асистенция за попадението на Бикел и с още 3-4 добри отигравания.

Иначе наставникът на ЦСКА-София Добри Митов заложи в титулярния състав на три от новите попълнения в лицето на Петър Занев, Диего Фабрини и Тони Уот. Сред 11-те стартира и 18-годишният юноша Митко Митков.

В първите минути двата отбора си размениха по една опасна атака. Първо Тони Уот нахлу отдясно в наказателното поле, но защитник на железничарите му отне топката. В 5-ата минута Локо организира добра атака през центъра, която завърши с шут от десетина метра, но той бе блокиран от защитник в червено.

В 10-ата минута шут на Стойчо Атанасов извън границата на наказателното поле попадна в ръцете на Василев.

Последва равностойна игра и без някакви посериозни положения до 37-ата минута. Тогава Локо ГО комбинира пред наказателното поле на ЦСКА-София, Иван Михайлов се измъкна от опеката на червените бранители и шутира много опасно от 13-14 метра, но покрай горния десен ъгъл на Черниаускас.

Червените отговориха с изстрел на Нуно Томаш, който засече с глава центриране от корнер в 43-ата минута, но топката се заби в земята и стана лесна за спасяване от Василев.

С това се изчерпаха положенията пред двете врати за първата част и тя логично завърши при 0:0.

След почивката червените излязоха с почти нов състав, който взе инициативата и попаденията бяха въпрос на време.

Първата добра ситуация след почивката отиде в актива на ЦСКА-София. Червените получиха право да изпълнят фаул в 51-ата минута, Жеферсон стреля отлично, но стражът на Локо демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер.

По-настоятелната игра на ЦСКА-София даде резултат в 56-ата минута. Тогава футболистите на Добри Митов получиха пореден фаул пред наказателното поле на съперника. Последва центриране към Али Соу, който от 2 метра с глава вкара за 1:0.

В 61-ата минута Али Соу можеше да удвои след груба грешка на противниковата отбрана. Червените получиха право да изпълнят фаул на около 35 метра от вратата на Локо. Те разиграха бързо с пас към непокрития Соу, който се откъсна фронтално очи в очи срещу вратаря, но се засуети, защитниците го настигнаха, той избяга от вратата и стреля от много малък ъгъл, но шутът му бе избит в корнер.

Постепенно ЦСКА-София наложи още по-сериозен натиск и положенията пред вратата на Локо зачестиха. В 73-ата минута играч в червено излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут. Секунди по-късно Давидов изведе Дурич сам срещу вратаря, но сърбинът не успя да си спре топката и тя попадна в ръцете на стража. Последва и опасен шут на Давидов, но вратарят на Локо отново улови.

Логичното се случи в 79-ата минута, когато червените вкараха втори гол. Едно от новите попълнения, Денис Давидов, преодоля играч на противника, направи две двойни подавания, след което намери отлично Бикел, за когото не бе проблем да вкара в празната врата за 2:0.

В 85-ата минута голмайсторът Бикел осъществи мощен пробив по дясното крило и центрира по земя, а Сандов в опита си да изчисти топката я заби атрактивно в собствената си врата за крайното 3:0 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0