Разочароващо начало за Парагвай (видео)

След като снощи Аржентина загуби от Колумбия, изненада поднесе и вторият мач от група "Б" на Копа Америка. Парагвай изпусна преднина от два гола срещу Катар и не можа да стартира с победа участието си в турнира. Ветеранът Оскар Кардосо и Дерлис Гонзалес осигуриха комфортен аванс на "гуараните", които винаги са се славели със здравата си защита. Катарците обаче не се предадоха и стигнаха до крайното 2:2 благодарение на попаденията на Алмоез Али и Буалем Хухи.

За Катар това беше дебют в надпреварата и в началото футболистите на селекционера Феликс Санчес бяха доста смутени. Мачът в Рио де Жанейро започна точно по начина, по който се надяваха парагвайците. Те можеха да поведат още в 1-ата минута, а в 4-ата получиха дузпа, след като Педро Мигел блокира с ръка удар на Бруно Васкес. Опитният Кардосо, който не бе играл на Копа Америка от 2007 година, се засили и с мощен шут откри резултата.

След четвърт час игра футболист на Катар беше оставен непокрит на далечната греда, но направи непростим пропуск. В края на полувремето Роберто Фернандес попречи на Алмоез Али да изравни, а в 50-ата минута реферът отмени гол на Кардосо с помощта на ВАР. В 56-ата минута обаче резервата Дерлис Гонзалес изстреля истински снаряд от около 25-метра и стражът на Катар Саад Ал Шееб нямаше какво да стори.

Тук изглеждаше, че интригата е приключила, но не се оказа така. С не по-малко красив удар Алмоез Али намали на 1:2 и показа, че неслучайно е реализирал 9 гола в турнира за Купата на Азия. Така се стигна и до 77-ата минута, когато Буалем Хухи се възползва от лошата реакция на Родриго Рохас и донесе точката на Катар.