Италия се оказа прекалено силна за България във Варна (видео + галерия)

Отборът на Италия се оказа прекалено силен и победи България с 3:1 (25:14, 25:20, 22:25, 25:21) в последния мач от турнира от Волейболната лига на нациите, който се провежда във Варна.
Успехът е трети за италианците в турнира и общо 7-и в Лигата на нациите.
Италия има 2 загуби и общо 21 точки в актива си.
България остана с 3 успеха, 6 загуби и 8 точки.
За България срещата пред 5000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС започнаха Георги Братоев, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Алекс Грозданов и либеро Петър Каракашев.
Волейболистите на България поведоха в началото на двубоя с 3:1. Италианците обаче изравниха при 3:3, а впоследствие поведоха при 6:5 точки, след единична блокада на Давиде Канделаро. Олег Антонов атакува успешно за 10:8 за Италия. Разликата скочи до 6 точки при 15:9 за възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за гостите. Преднината на “адзурите” достигна 7 точки при 19:12.
Поредна неуспешна атака доведе пасива на България до 9 точки при 22:13. Италия стигна до геймбол при 24:13. Николай Пенчев върна една точка за 14:24, но докосната мрежа от български състезател сложи край на първата част при 25:14 за Италия.
Светослав Гоцев започна в началото на третата част на мястото на Теодор Тодоров. България поведе с 5:4, но Италия обърдо до 6:5 след пусната топка на Симоне Джанели. Георги Сеганов отвърна също с пусната топка и 6:6. Националите поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака по блокадата на Цветан Соколов. Ас на Олег Антонов изведе Италия напред при 10:9. Ас на Светослав Гоцев и България отново поведе с 11:10. Мартин Атанасов атакува мощно за 12:11. Италия отново поведе с 16:15, след като Георги Сеганов сгреши начални удар. Ас на Симоне Джанели и “адзурите” поведоха със 17:15. Страхотна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов и ново равенство при 18:18. Цветан Соколов атакува мощно за 19:18.
Нови атаки на Цветан Соколов и Светослав Гоцев изведе България напред с 23:22. Националите стигнаха до геймбол при 24:22. Троен български блок със Светослав Гоцев в средата спря атака на Олег Антонов и България спечели третия гейм с 25:22.
След едно равенство в началото на четвъртата част с чудесна атака и ас на Цветан Соколов България поведе с 3:1, но символичните домакини изравниха при 3:3.
Последваха 4 изравнявания на резултата, а след грешка на Николай Пенчев при начален удар Италия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Италия поведе с 3 точки при 12:9 и това принуди Силвано Пранди да поиска прекъсване на България. При второто техническо прекъсване авансът на италианците бе 4 точки - 16:12. След прекъсването националите ни продължиха да допускат грешки и Италия поведе с 5 точки при 18:13, след грешка в атака на Цветан Соколов, и Силвано Пранди използва втория си тайм-аут.
Италианците пропуснаха един геймбол, след като Цветан Соколов завърши дълго разиграване, но взеха заслужено четвъртата част с 25:21, след блокаут на Джулио Пинали, и съответно мача с 3:1 гейма.
Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 23 точки (1 ас, 1 блок, 55% ефективност в атака).
Алекс Грозданов добави още 11 точки (2 блока, 100% ефективност в атака).
Джулио Пинали бе най-резултатен за Италия със 17 точки (1 блок, 69% ефективност в атака).
Давиде Канделаро (2 блока, 90% ефективност в атака) и Олег Антонов (1 ас, 55% ефективност в атака) добавиха по 12 точки.
Следващият турнир за националите ни е в Бразилия от 21 до 23 юни, където България играе последователно с домакините, Русия и Германия.

БЪЛГАРИЯ:

Георги Братоев 2, Цветан Соколов 23, Мартин Атанасов 9, Розалин Пенчев 2, Теодор Тодоров 1, Алекс Грозданов 11 - Петър Каракашев-либеро (Николай Пенчев 2, Георги Сеганов 1, Светослав Гоцев 5, Тодор Скримов)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

ИТАЛИЯ:

Симоне Джанели 3, Джулиано Пинали 17, Олег Антонов 12, Даниеле Лавиа 8, Матео Пиано 4, Давиде Канделаро 12 - Фабио Балазо-либеро

(Симоне Аншани 3, Джакомо Рафаели, Рикардо Сбертоли, Оресто Кавуто 1, Роберто Русо)

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.

It’s an away win in Varna! Italy defeats Bulgaria 3-1 (25-14, 25-20, 23-25, 25-21) to complete a perfect harvest in #VNLMen Week 3