Тихомир Иванов с второ място на “Самарско знаме”

Най-добрият български състезател в скока на височина в последните години Тихомир Иванов завърши на второ място на международния атлетически турнир “Самарско знаме” в Стара Загора тази вечер. Иванов приключи състезанието с 2.19 метра. След това направи един фаул на 2.23 м и качи летвата на 2.26 м, където допусна още две грешки. Победител с 2.23 м стана представителят на Беларус Андрей Скабейка, а трети с 2.15 м се нареди шотландецът Алън Смит.

83 XIX-то издание на мeждународния лекоатлетически турнир "Самарско знаме"

Братът на Тихомир – Михаил Иванов, постигна личен рекорд от 2.15 м, покрит норматив на Европейската атлетика за континенталния форум под 23 години. Иванов не успя да се справи с 2.19 м, колкото е исканият от БФЛА норматив. До момента той имаше най-добро постижение на открито от 2.13 м.

ФОТОГАЛЕРИЯ от турнира “Самарско знаме“ ТУК!!!