Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Световен футбол

Бразилия потегли с класика срещу Боливия (видео + галерия)

15 юни 2019 | 05:21 - Обновена
Домакинът Бразилия започна по отличен начин участието си на Копа Америка 2019. Тази нощ кариоките победиха с 3:0 Боливия и записаха първи три точки в актива си в група “А” на турнира. Филипе Коутиньо даде добра преднина на своя тим с две попадения в рамките на три минути. Той откри резултата от дузпа в 50-ата минута, а в 53-ата вкара и втория си гол. Класическото 3:0 оформи Евертон в 85-ата минута. Така бе продължена добрата серия на възпитаниците на Тите, които нямат загуба вече 11 поредни мача, като за последно паднаха от Белгия на световното първенство миналата година. В същото време пък Боливия записа 8-и пореден мач без успех на сметката си.

В отсъствието на голямата си звезда Неймар, Бразилия излезе с трима в атака в лицето на Роберто Фирмино, Ричарлисон и Давид Нерес. В средата пък действаха Каземиро, Филипе Коутиньо и Фернандиньо.

Боливия пък заложи на един изнесен нападател Марсело Мартинс, който бе подкрепян от по-задни позиции от Раул Кастро, Ервин Сааведра и Алехандро Чумарсеро.

Още в 5-ата минута Бразииля бе на косъм от откриване на резултата. При едно центриране от корнер топката стигна до Роберто Фирмино, който стреля отблизо, но вратарят спаси, а след това и защитник се намеси решително, за да изчисти топката далеч от вратата.

В 11-ата минута Тиаго Силва бе изпуснат да стреля с глава от добра позиция и ударът му профуча покрай вратата.

В 20-ата минута се наложи реферът Нестор Питана да се допита до ВАР, за да прецени дали да извади червен картон на Фернандо Сауседо за удар с лакът. След като изгледа ситуацията, съдията прецени, че нарушението е само за жълт картон и пощади боливиеца.

Бразилия продължаваше да контролира събитията на терена и в 33-ата минута при едно центриране от корнер топката бе пратена към Ричарлисон, който се включи от задна позиция и стреля от ъгъла на наказателното поле, но ударът му не бе добър, а накрая и защитник се намеси пред голлинията. При последвалия корнер Тиаго Силва стреля с глава, но над вратата.

Боливия стигна до първото си полоожение в мача чак в 42-ата минута. Тогава Раул Кастро напредна и стреля от дистанция, но без да уцели вратата.

Още в началото на втората част се наложи ВАР за втори път да бъде използван в мача заради игра с ръка на защитник в наказателното поле на Боливия. Арбитърът изгледа повторения на ситуацията и прецени, че има основание да отсъди дузпа, а Филипе Коутиньо реализира наказателния удар.

Само три минути по-късно резултатът бе удвоен. Роберто Фирмино центрира отдясно и сложи топката на главата на Коутиньо, който отблизо нямаше как да сгреши за 2:0.

След това Бразилия леко намали оборотите, но в 78-ата минута домакините бяха близо до трети гол. Маркиньос стреля с глава след центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря.

В 85-ата минута резултатът стана класически. Евертон получи отляво, напредна с топка в крака, елиминирайки двама бранители, след което с красив удар в сглобката на вратата направи резултата 3:0.

Едва тогава и Боливия стигна и до първия си точен удар в срещата. В 88-ата минута Рамиро Вака направи хубав пробив и шутира по посока на вратата, но без сериозно да затрудни Алисон.

Така Бразилия започна турнира с очаквана от всички победа и с три точки в торбата. Боливия пък ще трябва да промени нещо в оставащите два мача, ако иска да продължи напред в турнира.

Евертонвлиза Евертон
75' Раул Кастро  Раул Кастроизлиза
Рамиро Вака  Рамиро Вакавлиза
Филипе Коутиньожълт картон Филипе Коутиньо  66'
Роберто Фирминоизлиза Роберто Фирмино  65'
Габриел Жезусвлиза Габриел Жезус
64' Ервин Сааведра  Ервин Сааведраизлиза
Леонардо Вака  Леонардо Вакавлиза
59' Фернандо Сауседо  Фернандо Сауседоизлиза
Диего Ваяр  Диего Ваярвлиза
Филипе Коутиньогол Филипе Коутиньо  53'
Филипе Коутиньодузпа Филипе Коутиньо  50'
20' Фернандо Сауседо  Фернандо Сауседожълт картон