Северна Ирландия е хит с четвърта победа в квалификациите

Отборът на Северна Ирландия продължава да учудва всички с представянето си в квалификациите за Евро 2020. Днес момчетата на селекционера Майкъл О'Нийл се наложиха с 1:0 като гост на Беларус и постигнаха четвърта победа от 4 мача. Това им отрежда лидерската позиция в група "С" с 12 точки, пред Германия, която също е безгрешна до момента, но има мач по-малко.

Както и срещу Естония преди няколко дни, ирландците отново стигнаха до победата в края. Този път те не трябваше да правят обрат. Попадението на Патрик Макнеър в 86-ата минута се оказа единствено и хвърли в екстаз гостуващите фенове на стадиона в Борисов.

Двубоят беше равностоен и не предложи много голови положения. Домакините пропуснаха своя голям шанс чрез Игор Стасевич. Конър Уошингтън пък пропусна да се разпише за Северна Ирландия. Така се стигна до комбинацията между Джордан Джоунс и Макнеър, след която футболистът на Мидълзбро финтира противников защитник и с прецизен удар вкара първия си гол за националния отбор.

"Чувството е неописуемо! Да вкараш дебютен гол за родината си, при това в толкова важен мач, е превъзходно", призна след мача Макнеър.

Селекционерът О'Нийл остана здраво стъпил на земята: "Искахме да натрупаме максимален брой точки от първите 4 мача и го постигнахме. Знаем колко трудно ще е срещу Германия и Холандия, но трябва да вярваме, че можем да победим и тях".

Беларус е на другия полюс - 4 загуби от 4 мача, но предпоследно място в групата пред Естония, която има по-лоша голова разлика.