В Уориърс треперят за Дюрант, контузията може да се окаже тежка

Все още не е ясно колко сериозна е травмата на суперзвездата Кевин Дюрант. Крилото на Голдън Стейт се завърна в игра снощи след травма в прасеца в мач №5 от финалната плейофна серия за титлата в НБА с Торонто Раптърс. Дюрант обаче остана на игрището само 12 минути, тъй като във втората четвърт получи контузия.

По всичко личи, че Дюрант е аут до края на серията, в която канадците водят с 3-2 победи, след като снощи загубиха драматично у дома със 105:106. В щаба на Уориърс обаче се опасяват, че травмата на Дюрант може да се окаже доста по-сериозна, като има сериозни съмнения за скъсан ахилес. В близките часове ядрено магнитният резонанс ще даде по-голяма яснота за сериозността на контузията на един от най-важните играчи на Уориърс.

Възможно е Дюрант да е изиграл последният си мач за “Воините”, тъй като се очаква това лято той да премине като свободен агент в друг отбор. С името на Дюрант до този момент най-често се свързва Ню Йорк Никс.

За 12-те си минути игра снощи Дюрант записа 11 точки (3-3 от линията за три точки), 2 борби и 1 “чадър”. Мач №6 от серията е на 13 юни.