Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Голдън Стейт остана в битката за титлата след драматичен успех (видео)

Действащият шампион на Националната Баскетболна Асоциация Голдън Стейт Уориърс остави жива надеждата за защита на титлата през сезон 2018/19, след като тази нощ спечели мач №5 срещу Торонто Раптърс със 106:105 (34:28; 28:28; 22:22; 22:27) и по този начин намали резултата в серията на 2:3 победи.

Стеф Къри беше най-резултатен за "Воините" – 31 точки, Клей Томпсън и ДеМаркъс Казънс добавиха съответно по 26 и 14 точки, а Кевин Дюрант, който се завърна в игра от контузия, но престоя на терена само 12 минути, след което отново напусна с травма, записа срещу името си 11 точки.

Кауай Ленард записа "дабъл-дабъл" за Раптърс – 26 точки и 12 борби, а Кайл Лаури и Марк Гасол приключиха съответно с по 18 и 17 точки.

До този момент Уориърс са единственият отбор в историята на Националната Баскетболна Асоциация, който е губил финал в НБА, след като води с 3:1 в серията, като сега Къри и компания имат възможността да поставят в тази ситуация и Торонто Раптърс, но това със сигурност ще бъде изключително трудно, след като шампионите, почти сигурно, няма да могат да разчитат на Кевин Дюрант за решителните двубои.

Уориърс бяха само на няколко минути от това да бъдат свалени от трона в Лигата, след като първо загубиха Кевин Дюрант във втората четвърт, а след това пропиляха и аванс от 14 точки.

"Воините" съумяха да спрат звездата на съперника Кауай Ленард през първите три части, но в заключителните 12 минути Ленард наниза 10 последователни точки и Торонто започна да мечтае за първата си титла в Лигата при 3:30 минути до финалната сирена и шест точки аванс - 103:97.

Все пак, в оставащото време "The Splash Brothers" поеха контрол върху събитията на терена и след три последователни тройки Къри и Томпсън донесоха победата на Голдън Стейт Уориърс – 106:105.