Докато португалците вдигат купа, украинците им избягаха далеч напред (видео)

Тимът на Украйна постигна максимума от двете си поредни домакинства в Лвов в квалификациите за Евро 2020 и води уверено в Група “В”. В петък съставът на Андрий Шевченков разгроми Сърбия с 5:0, а тази вечер спечели с 1:0 срещу Люксембург, с което вече се радва на 10 точки от четири срещи.

Фаворитът Португалия е със само 2 точки, но от два мача, тъй като тези дни Кристиано Роналдо и неговите съотборници бяха заети с финалите в Лигата на нациите, където се поздравиха с краен успех. Той обаче не им гарантира класиране за Европейския шампионат. Люксембург и Сърбия също са пред селекцията на Фернандо Сантош.

Триумфът над сърбите караше запалянковците на Украйна да очакват ново голово шоу, но за пореден път Люксембург показа, че разполага със солиден състав, който може да се опъне на всеки съперник.

Нападателят на Гент Роман Яремчук вкара с глава още в 6-ата минута, а веднага след това домакините удариха и греда. Но след това срещата се превърна в изпитание за домакините. Наложи се вратарят Андрий Пятов на няколко пъти да отразява опасни изстрели на играчите на гостуващия тим. През първото полувреме пък гол на Люксембург не беше зачетен заради засада.

Украйна има шанс да увеличи актива си в следващия кръг на 7 септември, когато гостува на намиращия се на дъното в групата отбор на Литва, а по същото време Португалия ще се поти срещу Сърбия в Белград.