100 години ски спорт в България

С четири гола сърбите се извиниха за кошмара от петък (видео)

Сръбският представителен тим се реваншира донякъде за тежкото поражение с 0:5 от Украйна в предишния си мач, след като надви Литва с 4:1 у дома в среща от Група “В”. За “орлите” това е първи успех в квалификациите за Евро 2020, като те имат 4 точки от три срещи.

Лидер тук са украинците с 10 точки, а Люксембург също е с 4 пункта. В групата е и отборът на Португалия, който изненадващо е със само 2 точки, но от два мача, защото тези дни не игра заради участието си във финалите на Лигата на нациите.

Сърбия нямаше никакви проблеми с Литва и вкара три попадения в рамките на четвърт час още през първото полувреме, с което реши всичко. На “Райко Митич” в Белград обаче нямаше фенове, които да им се радват, защото домакините изтърпяваха наказание.

Александър Митрович даде началото с гол в  20-ата минута. В 27-ата Лука Йович стреля в напречната греда. Митрович удвои в 34-ата, а веднага след подновяването на играта новият нападател на Реал Мадрид все пак намери целта - 3:0.

Силите на гостите стигнаха само едно попадение след почивката, реализирано от Арвидас Новиковас в 71-вата от дузпа. В добавеното време Адем Ляич беше точен за крайното 4:1

Литовците вече са на дъното в групата само с 1 точка на своята сметка.

В следващия кръг на 7 септември Литва приема Украйна, а Сърбия е домакин на португалците.