Германия не срещна трудности в Беларус, Нойер прикова погледите като полеви играч (видео)

Отборът на Германия записа втора победа от два мача в евроквалификационна група “С” след успех с 2:0 при гостуването си на Беларус. Льорой Сане (12) и Марко Ройс (62) донесоха точките за Маншафта. Двубоят в Борисов ще се запомни с рейд от финтове на Мануел Нойер на аутлинията, който изключително бързо набра популярност в социалните мрежи. Лидер в групата изненадващо е Северна Ирландия (с мач повече), а Холандия е трети.

Селекционерът на Бундестима Йоги Льов заложи на схема с трима централни бранители и само един нападател, който не е типичен номер 9 - Марко Ройс. Той трябваше да бъде подпомаган основно от Льорой Сане и Серж Гнабри. Наставникът на беларусите предпочете система 4-5-1 с изнесен напред Лаптев.
Домакините започнаха по-активно, но бързо бяха озаптени. В 12-ата минута Йошуа Кимих намери Сане, който финтира бранител в наказателното поле и реализира по диагонала от около десет метра - 0:1. Три минути по-рано вратарят на Беларус беше спасен удар на Клостерман.
Домакините реагираха с две чудесни положения за по-малко от минута. В 29-ата Ковальов беше оставен да овладее фронтално срещу голлинията на около девет метра, но докато се приготви за изстрел, беше блокиран. При последвалия корнер Мануел Нойер показа майсторство и изби над гредата. В 36-ата Гнабри беше близо до удвояване, ала стражът на Беларус извади кълбото в корнер.
Германците започнаха силно второто полувреме. В 54-ата Клостерман беше “забравен” в наказателното поле, ала направи пропуск, шутирайки над гредата от чудесна позиция. Защитата на домакините се пропука и буквално направи шпалир на Марко Ройс за втория гол. Нападателят на Борусия (Дортмунд), овладя и навлезе фронтално без съпротива, за да опъне мрежата с удар от 11 метра - 0:2.
Момчетата на Йоги Льов продължиха да играят нападателно и да създават положения. В 83-ата Сане нацели греда след хубав удар с глава при центриране отдясно.