Северна Ирландия продължава без грешка (видео)

Северна Ирландия записа трети пореден успех в квалификациите за Евро 2020. Отборът на Майкъл О'Нийл направи обрат за три минути при визитата си на Естония и спечели с 2:1. Точни за гостите бяха Конър Уошингтън (77') и Джош Мадженис (80'), а за естонците се разписа Константин Василиев (25').

Двата отбора се срещнаха и в първия кръг от борбата в група "С", когато Северна Ирландия се наложи с 2:0 у дома, а след това надигра и Беларус, за да оглави класирането. Днес тимът показа характер и с актив от 9 точки продължава да е лидер в компанията на Германия и Холандия.

Мачът в Талин започна по-добре за домакините и те поведоха в средата на първата част с красив гол на Василиев от пряк свободен удар. В 52-ата минута отново той пробва шут от далечна дистанция и топката се отби от напречната греда.

Направените от О'Нийл смени бързо дадоха резултат и Северна Ирландия притисна съперника. В 77-ата минута Конър Уошингтън проби в наказателното поле и с техничен удар не остави шансове на Сергей Лепмец - 1:1. Само три минути по-късно друга резерва - Мадженис, донесе така ценната победа на гостите.

В самия край на добавеното време Артьом Дмитриев можеше да изравни с глава, но от чиста позиция стреля в аут.

Естония е на дъното в групата без спечелена точка. В следващия кръг на 11 юни съставът на Мартин Рейм има тежко гостуване на Германия, докато Северна Ирландия ще гостува на Беларус.