Хърватия оглави своята група след победа над Уелс (видео)

Отборът на Хърватия постигна успех с 2:1 като домакин на Уелс в мач от третия кръг на евроквалификациите. Победата за “ватрените” дойде след автогол на Джейми Лорънс (17’) и точен удар на Иван Перишич (48’), докато за гостите се разписа Дейвид Брукс (77’).

Хърватите бяха по-добрият тим през първата част и заслужено се оттеглиха на почивката с гол преднина. В 17-ата минута Перишич опита пас към свой открит съотборник, но Лорънс пресече подаването. За негово нещастие обаче топката влетя в собствената му мрежа. В 48-ата Перишич се пребори с противников играч и собственоръчно удвои аванса на домакините. В 77-ата минута Брукс стреля извън наказателното поле, топката рикошира в главата на Домагой Вида и доведе до гол за уелсците. До края на мача, особено в добавеното време, двата отбора пробваха да отбележат по още един гол, но до такъв така и не се стигна.

Така “шахматистите” излязоха на първо място в група “Е” с 6 точки от три мача. Следват Словакия, Уелс и Унгария с по три пункта от два двубоя, а на дъното е Азербайджан без актив, но само с една изиграна среща.