Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Резерва донесе успех на Австрия срещу Словения

Отборът на Австрия постигна важен успех с 1:0 над Словения в евроквалификация от Група G. Единственият гол падна в 74-ата минута и негов реализатор бе появилият се три минути по-рано Гуидо Бургщалер.

Австрия първи погледна към противниковата врата и тази тенденция продължи почти през цялото време на първото полувреме.
Отборът домакин владееше топката продължително и редеше опасности пред вратата на Ян Облак, който на няколко пъти извади отбора си в напрегнати ситуации. Удари на Хинтерегер, Шлагер и Давид Алаба бяха парирани от стража на Атлетико Мадрид.
През второто полувреме действията на терена не претърпяха сериозна промяна и австрийците продължиха да търсят гола. В 74-ата минута влезлият от резервната скамейка Гуидо Бургщалер изведе тима си напред в резултата след добро спасяване на Облак при удар на Марко Арнаутович. Топката попадна в златната резерва, който не сгреши и вкара единствения гол в срещата.