Ел Пистолеро донесе успех на Полша в Северна Македония (видео)

Отборът на Полша постигна трети успех в три мача в евроквалифицикациите. “Дружина полска” оглави Група G след минимален успех с 1:0 в гостуването си на Република Северна Македония. Единственото попадение падна в 47-ата минута и негов реализатор бе звездата на Милан Кшищоф Пьонтек.

Полша, водена в атака от Роберт Левандовски, показа доста по-добра игра през първото полувреме, но опитите на Пьотър Желински, Лева и Госицки на няколко пъти не доведоха до успех. През втората част в игра се появи звездата на Милан Кшищоф Пьонтек и това доведе до гол във вратата на Северна Македония още в 47-ата минута.

До попадението на Ел Пистолеро се стигна с голяма доза късмет след карамбол, при който Пьонтек закачи съвсем леко топката, но това бе достатъчно тя да влезе във вратата на Димитриевски. В 85-ата минута Висар Муслиу получи втори жълт и респективно червен картон, като остави отбора на Северна Македония с човек по-малко.