Хеттрик на Захави донесе успех на Израел срещу Латвия на Славиша Стоянович

Националният отбор на Израел постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Латвия, воден от бившия наставник на Левски Славиша Стоянович, във втори мач от евроквалификациите. С три гола се отчете Еран Захави (10, 60, 81), а успехът изкачи отбора на Иразел до второто място в Група G. Първи е тимът на Полша, който също победи в гостуването си на Северна Македония.

Израел взе аванс срещу Латвия още в 10-ата минута. 31-годишният Еран Захави, който е редовният голмайстор на тима, даде преднина на израелците с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. До самия край на първото полувреме гостите бяха по-активният тим на терена и създадоха няколко добри шанса за гол, които Себа, Захави и Каял пропуснаха.

По-добрата игра на израелците доведе до втори гол, а негов реализатор отново бе Еран Захави. В 60-ата минута нападателят реализира своя шести гол в три срещи от Група G след още един ювелиран шут. Захави получи добро подаване от Каял, овладя, след което стреля и не остави шансове на Щейнборс. Головата машина Захави реализира своя хеттрик в 81-ата минута. Това бе негов втори хеттрик във втори пореден мач за националния отбор на Израел. Нападателят вкара с техничен удар към далечната греда.