Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Ейре си тръгна с ценна точка от Копенхаген (видео)

Дания и Ейре не се победиха в дербито от група "D" на евроквалификациите. Късен гол на Шейн Дъфи донесе равенството 1:1 на ирландците, които оглавяват класирането с актив от 7 точки. Датчаните поведоха в 76-ата минута благодарение на Пиер-Емил Хьойберг, но изпуснаха победата и останаха на цели 5 точки зад днешния си съперник.

Двата тима се срещнаха и в Лигата на нациите, където направиха две нулеви равенство. Като цяло Дания играе много трудно срещу Ейре и изостава в общия баланс помежду им 4 победи, 9 равенства и 5 загуби.
Датчаните доминираха до почивката, но не създадоха много голови положения. Ситуацията леко се промени през второто полувреме, когато Червения динамит отново имаше инициативата, но и контрите на гостите не бяха никак безопасни.

Двамата вратари показаха отличен рефлекс в няколко ситуации, но публиката на "Паркен" в Копенхаген все пак видя голове. В 76-ата минута Йенс Стигер Ларсен центрира от левия фланг и резервата Хьойберг направи безпомощен Дарън Рандолф.

Изглеждаше, че домакините няма как да изпуснат трите точки, но ирландците не се предадоха. В 85-ата минута след статично положение топката стигна до Шейн Дъфи и централния бранител с глава я прати в мрежата - 1:1. Това беше първо допуснато попадение за Дания у дома след 7 поредни "сухи" мрежи.

В следващия кръг от квалификациите Дания приема Грузия, а Ейре ще е домакин на аутсайдера Гибралтар.