България ще мие срама от загубата от Португалия срещу Китай

Мъжкият национален отбор по волейбол на България, воден от Силвано Пранди, стартира двубоите от втората седмица на Волейболната лига на нациите 2019. Новото предизвикателство за "лъвовете" е в Китай. Турнирът от Група 5 от втория уикенд на надпреварата (7-9 юни) ще се проведе в Нингбо (Китай). Съперници на България са домакините от Китай, Полша и Франция.

Волейболистите ни стартират срещу домакина Китай, като двубоят е от 14:30 часа. Следва битка с "Дружина полска" от 11:00 часа на 8 юни (събота). В неделя (9 юни), отново от 11:00 часа е срещата с вицешампионите от миналогодишното издание Франция.

9 България победи Канада с 3:1 в повтория дебют на Силвано Пранди

В първата седмица волейболистите на Силвано Пранди записаха една победа и две поражения - съответно над Канада (3:1 гейма), и от Аржентина (0:3 гейма) и Португалия (1:3 гейма). Резултатите поставят тима ни на 11-о място в общото класиране с 3 точки.

Съперниците ни в Група 5 и домакини на двубоите Китай са на последната, 16-а позиция с едва една точка в актива. Французите са втори с 9 точки (3 успеха), световните шампиони от Полша заемат седмото място с 5 точки (2 победи, 1 загуба).