Левски спечели столичното първенство при младшата

Отборът на Левски (София) спечели титлата в Столичното първенство при юношите (младша) възраст, след като спечели с общ резултат 3:1. Сините биха днес на стадиона в Герман с 2:1, а преди седмица спечелиха и на Герена с 1:0.

След нулево първо полувреме отборът на Красимир Петров и Георги Тодоров нанесе своя удар в началото и средата на второто полувреме. Двамата водеха и представителния тим на "сините" в тандем в последните мачове от сезон 2018/19. Марин Петков откри резултата за Левски 10 минути след началото на втората част, след като засече центриране от ляво. 10 минути по-късно Николай Калинов беше точен след добавка при удар на Димитър Иванов и покачи на 2:0. При контраатаката за втория гол септемврийци имаха две претенции, че съдията не е маркирал нарушения в тяхна полза.

В последната минута на редовното време Панайот Пасков върна едно попадение след центриране от корнер отляво и продължена топка от негов съотборник. В края на срещата прехвърчаха искри, но в крайна сметка съдията Геро Писков укроти страстите с няколко жълти картона.

И двата отбора играха със съставите си от набор 2003, с които се представиха в Зоналното първенство на София. 22 отбора бяха разделени в два потока, като след края на редовния сезон първенците се срещнаха в два мача за определяне на шампиона. На същия принцип играха отборите по-надолу в класирането, като в мача за 3-ото място ЦСКА-София се наложи над Национал (София) и грабна бронзовите медали.