Турция ни разби на волейбол! България с 8-а поредна загуба в Лигата на нациите (видео + галерия)

Волейболистките от националния отбор на България записаха 8-ата си поредна загуба в 8-ата си среща от Волейболната лига на нациите. Възпитаничките на Иван Петков паднаха категорично от лидера в класирането Турция с 0:3 (14:25, 9:25, 23:25) на турнира в Банкок (Тайланд).
В първите две части турските волейболистки правеха каквото си поискат на игрището и унижиха селекцията на Иван Петков, след като стигнаха до убийствено превъзходство и успехи с по 25:14 и 25:9.
В третата част нещата се промениха благодарение на отличното включване на разпределителката Петя Баракова, която освен, че разнообрази атаката на България и успя да затрудни максимално турското посрещане с ефективния си сервис. Въпреки това Турция пак стигна до успеха  с 25:23.
Двубоят Турция - България започна изключително добре за тима воден от бившия селекционер на държавния ни тим Джовани Гуийдети. Турция дръпна с 4:1 след ас на Мелиха Исмаилоолу. Преднината на туркините нарасна на 5 точки при 6:1.
Иван Петков взе прекъсване за България и то веднага даде резултат. Последваха 3 поредни точки за България след технична атака на Гергана Димитрова, единичен блок на Мира Тодорова и ас на атака на Мария Данчева - 4:6. Блокаут на Гергана Димитрова и контраатака на Мирослава Паскова направиха резултата 6:7. Турция поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване благодарение на мощна атака по острия диагонал от зона 2 на Ебрар Каракурт. Турция поведе с 5 точки при 13:8. Това накара Иван Петков взе второто си прекъсване в гейма.
Нася Димитрова атакува през центъра за 10:15. Нова мощна атака на Ебрар Каракурт даде преднина от 16:10 за Турция при второто техническо прекъсване. Турция поведе с 8 точки след контраатака на Ханде Баладън - 18:10.
България записа 3 поредни точки благодарение на добрия сервис на резервата Петя Баракова и атака и блокада на Гергана Димитрова - 13:18. Гергана Димитрова съумя да завърши своята атака за 14:22. Мощен сервис с отскок на Ебрар Каракурт и ас за Турция за 24:14. Нова точка на Ебрар Каракурт донесе успеха на Турция в първата част с 25:14.
Българските волейболистки бяха равностойно на съперничките си до 4:4 в началото на втория гейм. Последваха 7 поредни точки за Турция - 11:4. Иван Петков взе прекъсване за България, но то не даде желания резултат. момичетата на Джовани Гуидети дръпнаха с 16:7 при второто техническо прекъсване след мощен пайп на Ебрар Каракурт.
Турция стигна до геймбол при 24:8. Мария Данчева върна една точка, но технично отиграване в атака на Мелиха Исмаилоолу донесе успеха на Турция във втората част с 25:9.
Третата част започна равностойно. Българските волейболистки се “закачиха” за своите съпернички. Националките започнаха да рискуват повече началния удар и това даде резултат. Равенството се запази до 6:6. Турция поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Равенството се запази до 11:11, а България поведе с 13:12. Националките поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване.
Началният удар на Петя Баракова продължи да тормози посрещането на Турция и тя заби ас за 17:15. Възпитаничките на Джовани Гуидети изравниха при 19:19. Иван Петков взе прекъсване. България поведе с 20:19 след атака на Гергана Димитрова. Мощна атака на Мирослава Паскова и 22:21 за България. Три поредни бързи точки изведоха Турция до мачбол, който дойде след ас на Ебрар Каракурт - 24:22. България спаси първи мачбол, след като Петя Баракова изненада туркините с пусната топка и 23:24.
Иван Петков върна в игра капитанът Лора Китипова на място на Петя Баракова. При следващото разиграване Ебрар Каракурт атакува мощно по диагонала от зона 2 и с това донесе успеха на Турция в третата част с 25:23 и в мача с 3:0 гейма.
Гергана Димитрова се отличи с 11 точки в полза на България, а нейната съотборничка Мирослава Паскова добави още 10 точки.
Ебрар Каракурт от Турция беше най-резултатна в двубоя с 18 точки.

До момента българският тим е на 16-то място в класирането без нито една спечелена победа.
В четвъртък България ще играе Доминиканската република в последния си мач от турнира в Банкок.
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Мария Данчева 4, Гергана Димитрова 11, Мирослава Паскова 10, Мира Тодорова 5, Нася Димитрова 2 - Жана Тодорова-либеро (Силвана Чаушева 1, Симона Димитрова, Мария Кривошийска)
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ТУРЦИЯ: Джансу Йозбай 1, Ебрар Каракурт 18, Зехра Гюнеш 7, Ханде Баладън 10, Кюбра Акман 11, Мелиха Исмаилоолу 12 - Симге Шебнем Акьоз-либеро (Езги Дилик, Йозге Йълмаз)
Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ.