България взе само гейм на Тайланд в Банкок (видео + галерия)

България допусна седмата си поредна загуба в Лигата на нациите по волейбол за жени. На турнира в Банкок българките отстъпиха с 1:3 (27:25, 20:25, 22:25, 22:25) срещу Тайланд.
Двубоят Тайланд - България започна с лек превес на домакините, които поведоха с 5:3. Мирослава Паскова намали до 4:5.
Първото техническо прекъсване дойде при 5:8. Единична блокада на Мария Данчева направи резултата 8:11. Тайланд поведе с 3 точки при второто техническо прекъсване - 16:13.
България свали разликата само на една точка след единична блокада на Мира Тодорова за 15:16. Ас на Аджачарапорн Конгиот изведе домакините напред с 19:15.
Гергана Димитрова намали до 16:19 след блокаут. Две поредни успешни атаки на Мирослава Паскова и България намали до 18:20. Българките съумяха да изравнят при 21:21. Нова грешка в атака на тайландките и България поведе с 22:21. Двойна блокада спря атака на Мирослава Паскова и Тайланд поведе с 23:22. Иван Петков взе прекъсване за България. Тайланд стигна до геймбол при 24:23 след атака на Аджачарапорн Конгиот. България изравни при 24:24. Петя Баракова замени Лора Китипова. България стигна до геймбол при 25:24 след атака в аут на домакините. Националките изпуснаха още един геймбол, за да се стигне до 26:26. България успя да спечели първата част с 28:26 след технична атака на Гергана Димитрова по блокадата на домакините.

Гергана Димитрова записа първата точка на България във втория гейм, но домакините бързо се пренастроиха и поведоха със 7:3 и 8:4. Единична блокада на Нася Димитрова и 7:11. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за Тайланд. Мирослава Паскова намали до 11:17. Отлични изяви на Нася Димитрова и Мира Тодорова свалиха разликата до 16:19. Атака в аут на Мирослава Паскова и 17:21. Тайланд спечели спокойно втората част с 20:25.
Третата част стартира много равностойно. Равенството се запази до 7:7. Тайланд поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Лора Китипова и компания поведоха с 13:12. Последваха 3 поредни точки за Тайланд - 13:15. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за Тайланд. Симона Димитрова изравни до 16:16. Атака на Гергана Димитрова и България отново излезе напред с 19:18. Атака на Мира Тодорова доведе до 20:20. Ас на Ноотсара Томком и 20:22.  Иван Петков взе прекъсване за България, но и това не спря устрема на домакините. Тайланд спечели третата част с 25:22 след атака на Аджачарапорн Конгиот.
Волейболистките от Тайланд поведоха с 6:4 в началото на 4-ия гейм. Атака-краче на Нася Димитрова намали до 5:6. Домакините дръпнаха с 3 точки при първото техническо прекъсване 8:5. Българските волейболистки се разиграха и поведоха с 12:11. Домакините изравниха и на свой ред поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Ас на Лора Китипова възстанови равенството - 16:16. Българските волейболистки се държаха равностойно до 20:21. Ас на резервата Уипауее Сритонг  изведе Тайланд до 23:20. домакините стигнаха до мачбол при 24:21, а малко по-късно затвори 4-ата част с 25:22 и спечели мача с 25:22.
Българките допуснаха повече грешки - 26, докато тайландките сбъркаха 22 пъти.
Най-резултатни за българския отбор станаха Мирослава Паскова и Мира Тодорова с по 15 точки. Нася Димитрова добави още 12 точки.
За Тайланд Айчарапорн Конгиот се отличи с 30 точки.
След това поражение България остава на 16-то място в класирането с актив от само една спечелена точка.
В сряда воденият от селекционера Иван Петков тим ще се изправи срещу лидера в класирането Турция.
ТАЙЛАНД  - БЪЛГАРИЯ 3:1 (26:28, 25:20, 25:22, 25:22)
ТАЙЛАНД: Ноотсара Томком 2, Аджчарапорн Конгиот 30, Плеумджит Тинкаоу 11, Чатчу-Он Моксри 11, Малика Кантонг 2, Тичакорн Боонлерт 1 - Пиянут Панной-либеро (Ампорн Хяфа 7, Онума Ситирак 8, Уилаван Апиняпонг 4, Гулапа Пиампонгсан 1, Уипауее Сритонг 1, Супатра Пайрой-либеро)
Старши треньор: СРИУАЧАРАМАЙТАКУЛ ДАНАЙ