Брутално излагане на България! Загубихме и от аутсайдера Португалия в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха брутално излагане и записаха първа историческа загуба от Португалия с 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) в мача от 3-ия кръг на турнира в Мендоса (Аржентина) от Лигата на нациите.
Възпитаниците на Силвано Пранди изпуснаха тотално да влязат в мача в първия гейм и го загубиха дори без битка. Във Втората част националите се съвзеха и го спечелиха. В третата и 4-ата част българските волейболисти водеха и имаха всички шансове да спечелят, но в края загубиха концентрация и ги загубиха, а с това и мача. Волейболистите на Португалия записаха първа и то заслужена победа над България.
Двубоят България - Португалия започна добре за иберийците, които поведоха с 5:3, след като двойна блокада спря атака на Валентин Братоев. Португалия поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване.
Марко Ферейра даде аванс от 4 точки при 12:8. Възпитаниците на Уго Силва дръпнаха с 16:11 при второто техническо прекъсване. Розалин Пенчев замени Валентин Братоев.
При 13:19 Силвано Пранди взе второто си прекъсване за България в първата част. Тодор Скримов намали на 16:21. Тодор Скримов продължи да бие силни начални удари и България намали до 18:21 след двойна блокада. Уго Силва взе прекъсване за Португалия. Николай Учиков намали до 19:22. Нова мощна контраатака на Николай Учиков и 20:22. Розалин Пенчев успя да намали до 21:22. Последва второ прекъсване за Уго Силва. Валдир Секейра заби ас и изведе Португалия до геймбол при 24:21. Португалия спечели първата част с 25:21 след блокада на Филип Цветанчанин срещу атака на Розалин Пенчев.
Втората част стартира добре за волейболистите на България, които поведоха с 3:0 и 6:3 след отлични атаки на Розалин Пенчев. Националите поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Нова атака на Розалин Пенчев и 10:6. При 13:8 за България наставникът на иберийците взе прекъсване. Мощен сервис на Розалин Пенчев даде възможност на Красимир Георгиев да атакува мощно в центъра за 15:9.
България поведе с 16:11 при второто техническо прекъсване. Скъсен начален удар на Тодор Скримов донесе ас за България при 20:14. Атака на Николай Учиков направи резултата 22:17. Успехът на България във втората част донесе Светослав Гоцев с атака през центъра за 25:19.
Българските волейболисти поведоха с 3:2 и 6:5 в началото на третия гейм.  Две поредни отигравания в атака на Тодор Скримов доведоха до 11:8. Националите поведоха с 15:12, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 след мощна атака на Николай Учиков. Блокаут на Николай Учиков увеличи преднината на България на 3 точки при 21:18. Алешандре Ферейра успя да изравни при 22:22. Португалия стигна първа до геймбол при 24:23, но националите успяха да изравнят при 24:24. Възпитаниците на Силвано Пранди спасиха още 2 геймбола, но блокада на Марко Перейра и атака на Фелипе Мартинс донесоха успех на Португалия в третата ачаст с 28:26.
Португалците поведоха в началото на 4-ата част с 5:3 след ас на Алешандре Ферейра. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за иберийците. Българските волейболисти успяха да да обърнат резултата и да поведат с 11:9. Националите поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. България поведе с 20:16 след грешка на в атака на Марко Ферейра. Португалия намали до 22:23 и Силвано Пранди побърза да вземе прекъсване. Николай Учиков атакува в аут и равенство при 23:23. Блокада донесе победа на Португалия в 4-ата час с 25:23 и в мача с 1:3 гейма.