Протеже на Джошуа спечели с преждевременно отсъден ТКО в "Медисън Скуер Гардън"

Едно от протежетата на Антъни Джошуа - Джошуа Буатси (11-0, 9 КО) - победи с технически нокаут в четвъртия рунд опитния Марко Антонио Перибан (25-5-1, 16 КО) в битка от лека-тежка категория на галавечерта в "Медисън Скуер Гардън", чието основно събитие е Джошуа - Руис-младши.

Буатси получи подкрепа от рефера на ринга в началото на четвъртия рунд, когато пласира дясно кроше в главата на опонента си и очевидно го нарани, но последвалата атака с размятане на ръце не предполагаше чак преждевременно спиране на двубоя. Перибан вероятно щеше да загуби двубоя в някакъв момент, но не заслужаваше такъв развой, след като все пак издържа повече, отколкото се очакваше.

Мексиканецът не се бе боксирал професионално от повече от две години след поражението си чрез съдийско решение срещу Авни Йълдъръм и трябваше да играе ролята на "боксова круша" за устремения към световна титла Буатси. Протежето на Джошуа демонстрира отново силата на ударите си, но дори срещу такъв тип опонент без много мощ в юмруците се видя слабата му защита. Боксьори от ранга на Андрей Ковальов биха оставили сериозни следи по Буатси, ако вкарат подобни удари като тези на Перибан, които 25-годишният олимпиец "изяде" с лекота.

Той вероятно трябваше да приключи двубоя доста по-рано, но мексиканският му опонент държеше доста на бой и се стигна до момента, в който след нокдаун рано в четвъртия рунд реферът на ринга реши да прекрати битката. Точно в тези мигове Буатси започваше да намира верния ритъм за пласиране на комбинациите си и зрителите можеха да видят зрелищен нокаут, но реферът на ринга ги ограби от тази възможност.