Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Бразилия срази САЩ в Лигата на нациите (видео + снимки)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия направи перфектен старт в Лигата на нациите. Волейболистите на "Селесао" надиграха категорично САЩ с 3:0 (25:22. 25:22, 25:23) в първия си мач от Група 3 от първата седмица на надпреварата, игран снощи пред над 5500 зрители в зала "Сподек" в Катовице (Полша).

Така бразилците взеха реванш от САЩ за загубата в битката за бронзовите медали в Лигата през миналата година с 0:3 гейма. Днес (1 юни) Бразилия ще изиграе втората си среща на турнира срещу тима на Австралия, който започна със загуба от домакините от Полша с 1:3 гейма. Американците пък ще спорят със световните шампиони от "Дружина полска". Двубоите са съответно от 15,00 и 18,00 часа българско време.

Трябва да се отбележи, че и двата тима бяха без някои от основните си играчи, а "Селесао" дори бяха водени от помощник треньора си Марсело Фронковяк. Въпреки това, най-полезен за Бразилия бе Рикардо Лукарели с 14 точки (58% ефективност в атака), а Уолъс Де Соуса се отчете с 12 точки (55% ефективност в атака) за победата.

За тима на САЩ Тори Дефалко завърши с 13 точки (2 аса и 48% ефективност в атака).

САЩ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)
САЩ: Джошуа Туаниджа 2, Кайл Енсинг 10, Тейлър Сандър 11, Тори Дефалко 13, Джефри Джендрик 5, Мичъл Стаал 9 - Ерик Шоджи-либеро (Мика Ма'а, Кайл Ръсел 1)
Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ
БРАЗИЛИЯ: Фернандо Крелинг 1, Уолъс Де Соуса 12, Рикардо Лукарели 14, Дъглас Соуса 7, Исак Сантош 6, Лукаш Сааткамп 6 - Майке Реиш-либеро (Алан Соуса, Флавио Жуалберто, Тиаго Велозо)
Треньор: МАРСЕЛО ФРОНКОВЯК.