Торонто нанесе първия удар във финалната серия в НБА

Торонто Раптърс спечели първия мач от финалната серия срещу шампиона Голдън Стейт Уориърс. Канадците се наложиха със 118:109 (25:21, 34:28, 29:32, 30:28) в своята зала “Скошабанк Арена” и нанесоха първия удар в този сблъсък.

Мачът започна сравнително равностойно и вървеше точка за точка, но още от началните минути Торонто имаше лека преднина в резултата, която набъбна до 10 точки на полувремето.

През второто полувреме канадците поддържаха почти през цялото време солидна преднина от 8-10 точки. За много кратък период в началото на четвъртата част Голдън Стейт успя да се доближи на 3 точки от своя съперник, но играчите на Торонто реагираха мигновено и набързо дръпнаха отново в резултата, като до края не изпуснаха инициативата.

Водещата фигура за домакините днес бе Паскал Сиакам със своите 32 точки, 8 борби и 5 асистенции. Кауи Леонард завърши с 23 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Марк Гасол също направи много стабилен мач и се отчете с 20 точки, 7 борби и 1 асистенция.

Стеф Къри отбеляза най-много точки в мача - 34, но усилията му този път не дадоха резултат за състава на Голдън Стейт.  Kъри завърши и с 5 борби и 5 асистенции на сметката си. От съотборниците му можем да отличим и Клей Томпсън с неговите 21 точки, 5 борби и 1 асистенция, а Дреймънд Грийн направи трипъл-дабъл от 10 точки, 10 борби и 10 асистенции.

В крайна сметка обаче Торонто напълно заслужено стигна до успеха в първата среща и вече е с една стъпка по-близо до трофея. Следващата среща е на 2 юни отново в Канада.