Контузия спря Кики Бертенс в Париж

Поставената под номер 4 в схемата на турнира Ролан Гарос Кики Бертенс (Холандия), която беше сочена и за една от фаворитките за титлата, беше принудена да се откаже по време на мача си от 2-ия кръг заради стомашен вирус. Така тя стана третата състезателка, която напусна днес корта без да играе мача си. 27-годишната Бертенс изоставаше с 1:3 гейма в първия гейм срещу Виктория Кузмова от Словакия, а след като проведе кратка дискусия с лекарите и съдията на стола, реши да се откаже от участие.

"Чувствах се малко по-добре преди началото на мача. В часовете преди мача се опитах да поспя, за да се възстановя и да опитам да вляза в добро състояние. На загрявката обаче не се чувствах добре, но все пак стартирах. Но наистина нямах никаква сила и енергия, обясни решението си Бертенс.

Заболяването идва в най-лошия възможен момент за полуфиналистката от 2016-а година, която беше една от сериозните фаворитки предвид факта, че не е печелила турнир от Големия шлем, но пък дойде с победата от Мадрид и два други полуфинала.

Канадката Бианка Андрееску, 22-а в схемата, също се отказа днес по време на мача си с американката София Конин. Андрееску, която сензационно спечели титлата в Индиан Уелс, се възползва от болките на Конин в дясното рамо. Хърватката Дона Векич отстрани Ребека Петерсон (Швеция) - номер 63 в схемата, с 1:6, 6:1, 6:2, а Йоханна Конта (Великобритания) се справи с Лорън Дейвис (САЩ) с 6:3, 1:6, 6:3. Друга хърватка - 31-ата в схемата Петра Мартич, елиминира Кристина Младенович (Франция) с 6:2, 6:1 за 67 минути.