Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Безпощаден Вавринка чака Григор или Чилич

Шампионът от 2015 година Стан Вавринка се разправи с чилиеца Кристиан Гарин в мач от втория кръг на “Ролан Гарос”. Поставеният под №24 швейцарец победи неочаквано лесно правещия отличен сезон на клей южноамериканец с 6:1, 6:4, 6:0 след само 1 час и 40 минути игра. Вавринка не загуби ното един гейм на свой сервис, направи 7 аса и допусна 1 двойна грешка по пътя към победата, а в следващата фаза чака Григор Димитров или Марин Чилич, които продължават в момента мача помежду си.

В същото време публиката в Париж зарадва ветеранът Никол Маю. Французинът надигра с 6:3, 6:3, 6:3 друг опитен тенисист - германеца Филип Колшрайбер. 37-годишният Маю ще се изправи в третия кръг срещу представител на Аржентина - победителя от мача между Леонардо Майер и Диего Шварцман.

Място в третия кръг си извоюва и норвежецът Каспер Рууд. Той, също малко неочаквано, не даде нито сет на поставения под №29 италианец Матео Беретини - 6:4, 7:5, 6:3. Следващият съперник на Рууд най-вероятно ще бъде рекордьорът по брой титли от “Големия шлем” Роджър Федере, ако швейцарецът се справи с “щастливия губещ” от квалификациите Оскар Оте (Германия).