Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хърватка "схруска" една от надеждите на Франция

Поставената под №31 хърватка Петра Мартич разочарова домакините на “Ролан Гарос”, като изхвърли от турнира още във втория кръг една от големите надежди на Франция за силно представяне при дамите - Кристина Младенович. Мартич надигра противничката си за 65 минути с 6:2, 6:1. Хърватката поведе с 3:0 в първата част, а при 5:2 направи нов пробив и затвори сета. Втората част започна с пробив в полза на половинката на Доминик Тийм, но след това Мартич направи серия от 6 поредни гейма, с което си заслужи победата в сета и мача. В третия кръг Мартич ще играе с една от фаворитките за титлата - поставената под №2 чехкиня Каролина Плишкова.

Междувременно стана известно името и на още една тенисистка, която ще играе в третия кръг. Това е 19-годишната чехкиня Маркета Вондрушова, която надигра в два сета друга тийнейджърка - рускинята Анастасия Потапова. 18-годишната Потапова победи на старта Анжелик Кербер, но днес не успя да се противопостави на Вондрушова, която пък в следващия етап ще мери сили с опитната испанка Карла Суарес Наваро.