Колебливо начало за шампионката

Миналогодишната шампионка на "Ролан Гарос" Симона Халеп започна трудно участието си този сезон. 27-годишната румънка победи Айла Томлянович с 6:2, 3:6, 6:1 и се класира за втория кръг. Следващата й съперничка ще бъде полякинята Магда Линет.

Халеп поведе 6:2 в първата част, но австралийката я изненада и успя да вземе втория сет. След това обаче Симона вдигна нивото и пое контрола върху мача, като загуби само един гейм в третата част. Румънката завърши мача с 19 печеливши удара.

Южени Бушар напусна турнира след първия си мач. Канадката се завърна на корта след двумесечно отсъствие поради контузия, но отстъпи с 2:6, 2:6 на Леся Цуренко от Украйна. Бившата номер 5 в света успя да направи само седем печеливши удара в двубоя, който приключи за 65 минути.

Поставената под номер 11 Арина Сабаленка имаше труден първи сет срещу Доминика Цибулкова, но след като го взе, стигна до успех със 7:5, 6:1. Във втоия кръг тенисистката от Беларус ще се изправи срещу 17-годишната Аманда Анисимова, която я победи в третия кръг на Откритото първенство на Австралия.