Байерн (Мюнхен) не успя да победи Кайзерслаутерн в контрола

Отборът на Байерн (Мюнхен) завърши наравно 1:1 като гост на Кайзерслаутерн в контрола с благотворителна цел. Точен за домакините беше Хендрик Зук в 9-ата минута, а в 80-ата влезлият като резерва Роберт Левандовски оформи крайния резултат.

Половината играчи в стартовия състав на шампиона на Германия бяха от дубъла на тима. Все пак сред титулярите бяха Свен Улрайх, Матс Хумелс, Ренато Санчес, Серж Гнабри, Алфонсо Дейвис и Томас Мюлер, който обаче престоя на терена едва 17 минути. След почивката пък се появиха голмайсторът Левандовски, Никлас Зюле, Кингсли Коман и Франк Рибери, за когото това бяха последни минути с екипа на баварците.