Летящ старт за Джокович в преследване на историята

Водачът в ранглистата на ATP Новак Джокович преодоля с лекота първия кръг на Откритото първенство на Франция. Сърбинът надигра с 6:4, 6:2, 6:2 поляка Хуберт Хуркач. Във втория кръг шампионът от 2016 година ще играе с швейцареца Хенри Лааксонен, който срази по-рано днес с 6:1, 6:0, 7:6 (4) испанския квалификант Педро Мартинес.
Джокович спечели днес 22-ия си пореден мач в турнирите от "Големия шлем". Ако спечели "Ролан Гарос", сърбинът ще е шампион едновременно и на четирите елитни турнира, като ще запази и шансове за календарния "Голям шлем".

В първия сет Джокович реализира пробив още в първия гейм в мача и това се оказа напълно достатъчно на сърбина, за да вземе първата част. Във втория сет лидерът в световната ранглиста спечели подаването на съперника си в третия гейм, а малко след това направи нов пробив за 4:1. В следващия гейм 32-годишният Ноле допусна първия си пробив на тазгодишния “Ролан Гарос”, но веднага последва рибрейк и в крайна сметка Джокович взе сета с 6:2. В третия сет Джокович спечели подаването на 44-ия в ранглистата поляк още в самото начало, а в седмия гейм реализира още един пробив и малко след това затвори мача в своя полза.

Междувременно шампионът от 2015 година Стан Вавринка загуби сет, но не допусна изненада и победи с 6:1, 6:7 (3), 6:2, 6:3 словака Йозеф Ковалик. В следващата фаза 34-годишният швейцарец ще има за съперник чилиеца Кристиан Гарин, който надви 211-сантиметровия американски гигант Рейли Опелка със 7:6 (0), 7:5, 7:6 (7).

В други срещи на поставени тенисисти №13 в схемата Борна Чорич (Хърватия) прекърши с 6:1, 6:7 (4), 6:4, 6:4 Аляж Бедене (Словения), а №19 Гуидо Пея се справи също в четири сета със сънародника си Гуидо Андреоци - 7:6 (2), 6:4, 1:6, 6:1.