Надал даде само 6 гейма на първия си съперник на "Ролан Гарос"

Носителят на 20 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал започна очаквано убедително кампанията си за 12-а “Купа на мускетарите” от “Ролан Гарос”. Краля на клея разнищи с 6:2, 6:1, 6:3 квалификанта Яник Ханфман за 1 час и 59 минути игра на централния корт в Париж.

Квалификантът също допринесе за безпроблемната победа на Матадора със своите цели 34 грешки на фона на само 20 печеливши удара, докато Надал бе по-обрат с 25 уинъра и 16 сбъркани топки. Великият испанец изглеждаше в добра кондиция и се отнесе достатъчно професионално към двубоя, който за него бе просто първо препятствие към голямата цел.

Надал вече има 89 мача и 87 победи на “Ролан Гарос”, като следващият му ще бъде юбилейния номер 90, а съперникът му пак ще е квалификант - Яник Маден, който се наложи над друг квалификант в лицето на Кимер Копежан със 7:6(0), 7:5, 6:3 за 3 часа и 3 минути игра.

Надал започна двубоя малко нервно и сковано, като трябваше да отразява четири брейк-бола още в първия гейм, но после проби два пъти, за да вземе сравнително безпроблемно първия сет. В следващите две части също Матадора направи по два пробива и спечели мача на ретур, възползвайки се още от първия си мачбол.