Футболист №1 гледа отблизо загуба на тима си

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов изгледа от пейката загубата на тима си Каляри от Удинезе с 1:2 у дома в двубой от последния 38-и кръг на Серия А. Нападателят беше в групата на сардинци, но не влезе в игра. Като цяло Десподов игра малко в първия си сезон в Серия А, където премина от ЦСКА-София през зимата с рекорден за български футболист от родното първенство трансфер.

Мачът беше без значение и за двата отбора, които си бяха осигурили оставането в Серия А преди кръга.

Резултатът на "Сардиния Арена" откри Леонардо Паволети в 17-ата минута, но гостите стигнаха до обрат през втората част. Емил Халфредсон изравни в 59-ата минута, а десет по-късно Себастин Де Майо донесе пълния обрат за Удинезе.