Попето вече мисли за Чехия и Косово

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов завърши сезона в Русия със загуба. Осмицата на Ростов влезе резерва при поражението с 0:1 от Ахмат в Грозни. Сблъсъкът беше без особено значение, като треньорът Валерий Карпин направи промени в състава, пускайки няколко играчи, които не играят редовно. Попето започна мача от пейката, но се появи на терена в 65-ата минута. Въпреки неговото влизане Ростов не успя да стигне поне до точката в последния 30-и кръг на Премиер лига. Както е известно, българският национал донесе победата на своя тим срещу шампиона Зенит преди седмица, което е оказа последната победа на "жълто-сините" през сезон 2018/2019 година.

Единственото попадение в мача отбеляза Аблайе Мбенг в 38-ата минута. Така Ростов завърши кампанията на девето място с 41 точки, като беше изпреварен от Ахмат (42 точки). Попето, който пристигна в тима на Карпин през зимата, записа 12 мача и 1 гол за клуба в шампионата. Той и съотборниците му бяха много близо до това да играят финал за Купата на Русия, след като завършиха 2:2 в първия полуфинал при визитата на Локомотив (Москва). Попов и компания обаче отстъпиха на реванша с 0:2, което попречи на един от най-добрите футболисти на България през последните десет години, да се опита да спечели единственият трофей, който му липсва в Русия.

Попов отбеляза два гола в три мача за Купата с екипа на Ростов, като се надява да подобри постижението си през следващия сезон. Българинът се прибира в София, за да се присъедини към лагера на националния отбор за европейските квалификации срещу Чехия и Косово.